ÚSEK 2
Roh ulic U Cihelny a Průběžná

pohled na záhon Z3 – tavolník japonský 'Nana'

Na rohu ulic U Cihelny a Průběžná měníme těžce udržovatelný svah, který má velký potenciál stát se estetickým a funkčním přínosem pro naši obec. V rámci našeho projektu jsme se rozhodli tento svah oživit a transformovat ho prostřednictvím kompozice keřů.

 

Osázení tohoto svahu několika druhy krásně kvetoucích rostlin, nejenže zlepšuje vzhled tohoto místa, ale také přináší celou řadu dalších výhod. Mezi vybranými druhy se nachází tavolníky, šeříky, pustoryly, vajgélie a červené bobule skalníků. Tato variabilita rostlin umožňuje vytvoření pestrobarevné a atraktivní kompozice a lépe ladí s okolním prostředím.

 

Kromě estetického aspektu má tato iniciativa také ekologické a funkční výhody. Travnatý a plevelem zarostlý svah nahrazený živými rostlinami, které nejenže poskytují nádherný kvetoucí pohled také slouží jako přírodní bariéra proti erozi a vysychání. Rostliny jako šeříky, tavolníky a vajgélie mají schopnost udržet a zpevnit svah a zadržet půdní vlhkost, což je významné zejména v suchých letních měsících.

Tavolník japonica
tavolník japonský
skalník Dammerův
skalník Dammerův
pustoryl Lemoinův
pustoryl Lemoinův
Šeřík obecný
šeřík obecný (plnokvětý kultivar)

Stav před

Realizace

Dokončeno

Přejít nahoru