ÚSEK 6
Ulice Průběžná kolem našeho komunitního centra

pohled na záhon Z18 – tavolník japonský 'Litte Princess' skalník Dammerův 'Radicans', třešeň ptačí 'Plena'

Úsek ulice Průběžné, který prochází kolem našeho komunitního centra. I zde jsme s pečlivostí zachovali kompozici vybraných keřů, která nás provází od hranic sousedních Klecan. A konečně nastal čas, kdy terén, prostor a inženýrské sítě umožňují zařadit do naší výsadby i stromové patro.

 

Na tomto místě se rozhodujeme pro pět stromů třešně ptačí, a to z dobrého důvodu. Její záplava jarních neplodících květů je něco, co nelze než obdivovat. Každý rok nám tato nádherná kvetoucí scenérie vnese radost a krásu do našeho životního prostoru. Třešeň ptačí je opravdovou lahůdkou pro oko, a proto jsme si jisti, že tento výběr je přínosem pro všechny, kdo tímto místem procházejí.

 

Naší snahou je nejen zdůraznit estetický aspekt, ale také vytvořit příjemné a uklidňující místo pro všechny, kteří sem zavítají a třeba se na chvíli posadí na lavičku ve stínu sytě zelených korun stromů. Nesmíme opomenout ani schopnost stromů zachycovat prach a pohlcovat hluk. Tato schopnost stromů je neocenitelná, zejména v blízkosti rušné ulice, kterou ulice Průběžná je.

 

 

KOMUNITNÍ CENTRUM

Jako by nás ovládla atmosféra ovocného sadu – to je dojem, který vám nově nabízí zahrada komunitního centra osázená jabloněmi, třešněmi, špendlíky a ovocnými keři. Takový pocit přináší nová podoba této zahrady. A tuto proměnu si centrum rozhodně zaslouží.

 

Komunitní centrum společně s knihovnou prošlo důkladnou rekonstrukcí, která nejenže přinesla nádherně upravené a rozšířené interiéry, ale také novou fasádu. Teď je načase, abychom si společně užili úpravy vnějšího okolí. Barevná paleta se rozzáří díky hortenziím, šeříkům a kalinám, které se prolínají s ostružiníky a maliníky. Každý strom, keř či rostlina, kterou zasadíme, nám svou krásou a přínosem oplatí naši péči a snahu.

 

Tímto způsobem se komunitní centrum stává nejen místem setkávání a kulturního dění, ale i oázou zeleně a krásy.

třešeň ptačí "Plena"
třešeň ptačí "Plena"
Břečťan popínavý
břečťan popínavý
Tavolník japonica
tavolník japonský
pustoryl Lemoinův
pustoryl Lemoinův

KOMUNITNÍ CENTRUM

třešeň ptačí (ovocný kultivar)
Jabloň
jabloň domácí
kalina obecná
ptačí zob obecný (nízký kultivar)
mišpule obecná
rybíz bílý
Rybíz červený
rybíz červený
angrešt
kdouloň obecná
pustoryl Lemoinův
pustoryl Lemoinův
hortenzie latnatá
Šeřík obecný
šeřík obecný (plnokvětý kultivar)

Stav před

Realizace

Dokončeno

Přejít nahoru